Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Kampüs Yaşamı

Sağlık Hizmetleri


Okuldaki sağlık hizmetleri, temelde birinci basamak tanı/tedavi hizmetlerinin ve koruyucu hizmetlerin sunulduğu bir anlayışla yürütülür. Revirde sürekli olarak bir uzman hekim ve hemşire bulunmaktadır. Okul revirinde her öğrenci için bir sağlık dosyası tutulur. Yapılan sağlık taramaları ile rutin aşı çalışmalarının yanı sıra öğrenciye gereken durumlarda yapılan işlemler düzenli bir şekilde öğrencinin sağlık dosyasına işlenir. 

 

Sağlık hizmeti verirken öncelik;

Öğrenci, öğretmen ve çalışan diğer personelin koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerini yerine getirmek, Öğrencilerin ve çalışanların hastalanmadan sağlıklı hallerini devam ettirmek ancak  bütün önlemlere karşın hastalık ortaya çıkmışsa ilk tedavilerini gerçekleştirerek, güvenli bir şekilde okul yaşamına devam etmesine olanak sağlamaktır. Ayrıca içme suyu analizleri, yemekhane-mutfak kontrolleri gibi genel hijyen denetimleri revir ekibi tarafından düzenli olarak yapılır ve raporlanır.

 

  

 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat