Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Kampüs Yaşamı

Sosyal Kulüpler


Eğitim anlayışımız,  İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okullarında okuyan her öğrencinin, ilgi duyduğu alanda kendisini geliştirmesi ve  bu doğrultuda deneyim ve beceri kazanmasını önemser. Kulüp çalışmalarımız; yaş grubuna göre şekillenmekte ve tüm kademelerde gerçekleşmektedir.

Sosyal Kulüp çalışmalarımız ile öğrencilerimizin bilim, kültür, sanat, spor, sosyal beceri alanlarında çok yönlü düşünebilmeleri, bu alanlardaki yeteneklerinin artarak gelişmesi ve sosyal etkinliklere yaşam boyu etkin katılım sağlamaları hedeflenir.

Öğrencilerimiz diledikleri kulüp çalışmasını seçebilir. Bir kulübün açılabilmesi için yeterli sayıda başvurunun yapılması gerekmektedir. Ayrıca, öğrencilerimizden gelen talepler üzerine de yeni kulüpler açılmaktadır. Kulüplerimizden bazıları ulusal ve uluslararası düzeyde yarışma niteliği taşımaktadır.

Sosyal Kulüp etkinliklerimizin amacı, öğrencilerimizin sosyal ve bireysel olarak başkaları ile iş birliği içinde olma, toplumsal sorunlarla ilgilenebilme ve bunların çözümüne katkı sağlayacak nitelikte projeler geliştirebilme ve uygulayabilme becerilerini ortaya çıkarmaktır. Bu doğrultuda öğrenciler kulüp çalışmalarında projeler hazırlayarak projelerini sunma ve sergileme olanağı bulmaktadır.

Öğrencilerimiz belirlenen günlerdeki okul ders saatleri içerisinde seçtiği alanlarda haftada iki ders saati eğitim almaktadır. Toplumsal bir hizmette bulunmak kişinin zihinsel ve akademik gelişimine katkıda bulunur.

Eğitim yılı boyunca devam eden kulüp çalışmalarında öğrenciler hem ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirme hem de keyifli ve renkli çalışmalar yapma ve çalışmalarını sergileme fırsatını elde eder.

İLKOKUL

Öğrencilerimizin seçimleri doğrultusunda İngilizce Drama, Gösteri Sanatları Kulübü, Yaratıcı Drama, Junior Make It, Seramik, DI (Destination Imagination), Görsel Sanatlar, Karikatür, Jimnastik, Orf, Yüzme, Basketbol, Fen Bilimleri, Robotik, Sihirli Notalar gibi kulüplerimiz bulunmaktadır.

ORTAOKUL

Öğrencilerimizin seçimleri doğrultusunda Akıl ve Strateji, Robotik ve Kodlama (FLL), Münazara,Plastik Sanatlar, Ekolojik Yaşam, JMUN, Almanca ve İspanyolca Conversation, British English Olympics (Beo&B+), Yüzme, Futsal, İTÜ GVO İzmir Bando, Masa Tenisi, Voleybol, Yüzme, Basketbol, Jimnastik, Dans, Destination Imagination, Genç Koleksiyonerler, Dubbing,  gibi kulüplerimiz bulunmaktadır.

LİSE

Sanattan spora, yabancı dillerden fen ve sosyal bilimlere, hobi ve yaratıcılıktan doğal yaşama pek çok farklı kategorilerde birçok öğrenci kulübü bulunmaktadır. Akıl Oyunları, Destination Imagination (DI), Almanca, İspanyolca, Model Birleşmiş Milletler(MUN) , AP Calculus AB, AP English Language and Composition, Bilim ve Dijital Araçlar, Humanity, Ekoloji, P4C, Dans, Sanat, Pop Rock Orkestra,Yüzme, Basketbol, Voleybol, Robotik, İTÜ GVO İzmir TED Talk vb çok sayıda ulusal ve uluslararası kulüp seçeneği bulunmaktadır. 

Öğrencilerimizin, özgüvenli, araştırmacı, lider, topluma hizmet etme bilincine sahip gençler olarak yetişmesi için hazırlanan sosyal kulüpler, akademik eğitimi destekler. 

Her kademe için ayrı hazırlanan sosyal kulüplerimiz tanıtım kitapçığı şöyledir;

Anaokulu Kulüplerimiz

İlkokul Kulüplerimiz

Ortaokul Kulüplerimiz

Lise Kulüplerimiz

 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat